Студенти Черкаського державного технологічного університету створили посібник для школярів з порушеннями зору. Зі слів доцента кафедри дизайну Олександра Луговського, макет демонструє рельєф гірського масиву. Фінансову підтримку для створення посібника надав БФ “Разом”

Роботу на над макетом розпочали в грудні 2019 року. Спочатку формували каркас, останні штрихи – трава, кущі і дерева. За основу взяли пінопласт. Щоб надати йому форми гір і річок, використовували папьє-маше, а потім покривали кольором.

У Черкасах створили посібник для незрячих дітейСуспільне: Черкаси

За словами Сергія Барвінського, щоб відтворити детальний рельєф за аналог брали зображення з інтернету.

“Найскладніше було зімітувати фактуру, щоб діти могли відчути ці елементи. Цей проєкт для нас, як для дизайнерів – унікальний досвід”, – зазначив він.

У Черкасах створили посібник для незрячих дітейСуспільне: Черкаси

За словами Олександра Луговського, у такий спосіб студенти могли попрактикуватися над виготовленням реального замовлення. До проєкту поставили низку вимог, які студенти повинні були задовольнити.

У Черкасах створили посібник для незрячих дітейСуспільне: Черкаси

Макет передадуть Черкаській спеціалізованій школі для дітей з порушеннями зору. Його можна використовувати на уроках географії або природознавства.

Зі слів директорки спецшколи Людмили Некористенко, такі посібники – необхідні, оскільки тактильність допомагає краще пізнати світ.

Поширити у соцмережах: