Напередодні Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відсвяткував 98-річчя. На урочистості до університету завітали начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський, меценат і президент групи компаній «Петрус» Людмила Русаліна, голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко, крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха, настоятель храму Вознесіння Господнього отець Ігор.

Учасники Дня університету вшанували бійців АТО, які працюють і навчаються у черкаському ВНЗ, і віддали шану полеглим за незалежність України патріотам, поклавши квіти до монумента Борців за волю України.

Ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко подякував усім, хто крок за кроком створює історію університету, збагачує його своїм безцінним досвідом та інтелектуальними здобутками. Сьогодні студентів навчають 75 докторів наук, професорів, 324 кандидати наук, доценти. «З таким колективом нам під силу багато, нам не страшні виклики сьогодення. Ми готуємо фахівців для Нової української школи, активно співпрацюємо з сотнею іноземних університетів, укладаємо угоди з підприємцями для реалізації принципів дуальної освіти. Наші проекти підтримують народні депутати, обласна влада, профспілкові органи, громадські організації. Вірю в свій університет, у викладачів і студентів. Вірю, що разом ми зробимо ще багато для розвитку своєї alma mater!», – зазначив ректор.

Колектив і студентів університету привітала Людмила Русаліна – меценатка,  громадська діячка та президент групи компаній «Петрус». Людмила Володимирівна підкреслила, що завжди підтримує молодь, яка прагне розвиватися та вдосконалюватися. Тому в межах програми дуальної освіти Людмила Русаліна запросила студентів проходити оплачувану практику на виробничих підприємствах групи компаній «PetRus». А першим шести особам, які відгукнуться на цю пропозицію, благодійний фонд Людмили Русаліної «Разом» виплачуватиме щомісячну стипендію в розмірі трьох тисяч гривень.

Начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський вручив ректорові Черкаського національного найвищу освітянську нагороду Черкащини — премію імені Олександра Антоновича Захаренка – та відзначив, що Черкаський національний є флагманом вищої освіти Черкаcької області.

Цього дня відбулася посвята у студенти першокурсників, які продемонстрували свої таланти у креативних флешмобах. Гостей і учасників Дня університету чекали приємні танцювальні та музичні дарунки від колективів Черкаського національного – виступ вокального гурту «Мелодія», ансамблю народного танцю «Черкащанка», а також чоловічого тріо «Гонта» від Уманського національного університету імені Павла Тичини.

Поширити у соцмережах: